Комерційна оренда

Комерційна оренда

Комерційна оренда має на увазі під собою здачу в тимчасове користування приміщення нежитлового фонду. В основному такі приміщення знімають під точки для продажу товару, або надання послуги, офіси, для виробництва або склад.

Офіси, як правило, знаходяться на прохідних місцях, де є великий потік людей. Це центральні вулиці, біля метро і громадських зупинок. Виробничі майстерні і склади часто знаходяться на околицях міста і відрізняються меншою вартістю оренди.

Вартість може вираховуватися виходячи з квадратного метра або за приміщення цілком залежить від примхи господаря помешкання. Є ще ряд факторів, які впливають на ціну: жвавість місця, внутрішнє і зовнішнє стан об’єкта, наявність меблів або необхідного для використання інвентарю.

Здача таких об’єктів існує в кожному місті і має свої особливості і відмінності від житлового фонду. Наприклад, дорожчі тарифи на комунальні платежі, кожне приміщення можна використовувати під певні види діяльності.

Як оформляється комерційна оренда?

Існує договір оренди, в якому:

 1. Вказуються юридичні дані обох сторін.
 2. Терміни оренди. Краще відразу обумовити і прописати, на який час здається приміщення і чим загрожує розрив відносин. Адже може так статися, що ви налагодите бізнес і потік людей, після чого орендодавець попросить вас покинути приміщення і відкриє такий же вид діяльності, використовуючи ваші напрацювання.
 3. Яка буде щомісячна вартість і існуючі додаткові платежі. Можливо, ви будете платити тільки за лічильниками і через інтернет, або ж на вас ляже оплата за опалення, вивезення сміття, прибирання прибудинкової території і т. д.
 4. З’ясуйте, якими видами діяльності можна займатися.
 5. Наявність предметів, що передаються в тимчасове користування. Краще зафіксувати на відео або фото не тільки предмети, але і їх стан. Відразу перевіряйте працездатність і виявляйте наявність поломок, інакше доведеться за них платити або відновлювати.
 6. І додаткові умови за погодженням сторін. Це можуть бути форс-мажорні обставини, що дозволяють передчасно розірвати договір, страхова сума внеску, яка повертається орендареві при виїзді, які ремонтні роботи можна проводити?

Які існують пошуки об’єкта для комерційної оренди?

 1. Якщо це офіс в бізнес-центрі, можна звернутися в адміністрацію і дізнатися про наявність вільних приміщень, квадратуру і їх вартість.
 2. Пройдіться по району, в якому бажаєте організувати діяльність і подивіться, чи немає на фасаді телефону з написом «Оренда». Іноді господарі або агентства вивішують їх на видних місцях.
 3. Купуйте місцеву газету, наприклад «авізо» і подивіться в відповідному розділі.
 4. Зайдіть в Інтернет і введіть свій запит, після чого потрібно пошукати і продзвонити варіанти, які там знайдете.
 5. Зв’язатися з маклерами, які займаються даним районом.

Порада №1. Якщо знімаєте приміщення під магазин, салон, консультаційні послуги і ваш дохід безпосередньо залежить від потоку людей, то подбайте про те, щоб була зручна розв’язка, легко можна було знайти, хороша оглядовість, не економте грошей, інакше більше втратите і прогорите.

Порада №2. Поспілкувавшись з господарем об’єкта, постарайтеся зрозуміти, що це за людина, наскільки вам комфортно буде співпрацювати.

Порада №3. Не соромтеся вписати багато додаткових умов, перевірити справність інвентарю і зафіксувати в фото або відео.

Ми розглянули, які особливості має Комерційна оренда, на що варто звернути увагу і які є варіанти пошуку.

Бажаємо вам процвітаючого бізнесу, і зробити правильний вибір приміщення!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *