Подобова оренда квартир: як вберегтися від шахраїв

Подобова оренда квартир: як вберегтися від шахраїв

Перед Новим роком, коли тисячі туристів приїжджають в столицю на свята, подобова оренда квартир в Києві користується підвищеним попитом. На жаль, саме в цей період робляться масові спроби розміщення шахрайських оголошень на популярних сайтах.

Щороку кількість оголошень-обманок зростає перед тривалими вихідними, коли українці масово подорожують по країні: на різдвяні та новорічні свята, 8 Березня, травневі свята, День незалежності та інші.

Портал столичної нерухомості Dobovo.com публікує поради, як убезпечити себе при оплаті подобової оренди та відрізнити оголошення шахраїв.

Ознаки шахрайських оголошень при подобовій оренді квартир

1. Шахрайське оголошення завжди пропонує орендувати житло набагато дешевше ринкової ціни.

Для порівняння перегляньте кілька оголошень про оренду квартир в одному і тому ж районі. Аферисти в першу чергу вказують адреси в центрі, біля пересадочних станцій метро, біля Центрального залізничного вокзалу, пам’яток. Обов’язково порівняйте ціни на подобову оренду в цій локації. Якщо вподобаний варіант в 1,5-2 рази дешевше середньоринкової ціни – швидше за все, це оголошення є фальшивкою.

Для порівняння, в кінці 2018 року 1-2-кімнатна вмебльована квартира в центральній частині міст здається в подобову оренду від 750 до 1200 гривень/доба. Ціни можуть бути ще вище 30-31 грудня, 1-2 та 6-7 січня, а також якщо житло відноситься до класу «люкс», розташоване в історичному центрі, в новому житловому комплексі з цілодобовою охороною і т. п. Шахраї вказують в своїх оголошеннях суми в 450-650 гривень при аналогічних умовах.

2. Оголошення шахраїв, як правило, супроводжуються фотографіями дизайнерських інтер’єрів з дорогою побутовою технікою і електронікою. У поєднанні з заниженою ціною це підвищує інтерес з боку орендарів.

Проаналізуйте оголошення інших авторів. Якщо ви бачите, що за одну і ту ж суму пропонуються квартири абсолютно різного рівня – це привід задуматися про правдивість оголошення з дорогим ремонтом, але з украй низькою ціною.

Фотографії інтер’єру можна перевірити за допомогою поглибленого пошуку по картинках в Google. Якщо знайдені фото показують оголошення або квартиру в іншому районі, в іншому місті чи навіть в іншій країні, будьте обережні – в оголошенні використані несправжні фото.

У разі обгрунтованих сумнівів попросіть автора оголошень вислати вам інші фото квартири, зняти і вислати відео за допомогою мобільного телефону.

3. Сумлінні власники квартир при здачі їх в подобову оренду зазвичай виставляють ряд умов орендарям. Це може бути заборона на куріння, заставу від можливого збитку, відмова в поселенні сімей з дітьми або домашніми тваринами.

Шахраї в особистій розмові або при листуванні в месенджері будуть погоджуватися на всі можливі примхи клієнта, домагаючись одного – перерахування на карту обумовленої суми.

4. Перевірте історію автора оголошень. Сумлінні агентства і приватні підприємці системно працюють на ринку оренди квартир. У ріелторів і власників житла під знімання зазвичай не одне, а кілька оголошень. Також вони витрачають кошти на їх рекламу і просування в інтернет.

Шахраї намагаються не залишати після себе «слідів» в інтернеті, тому не проводять розрахунків з сайтами оголошень, щоб виключити блокування карткового рахунку та уникнути відповідальності.

При сумніві відправте запит або скаргу в техпідтримку сайту оголошень, щоб домогтися блокування недобросовісних користувачів і видалення їх оголошень.

5. При оплаті послуг подобової оренди квартир зверніть увагу на номер і реквізити карти. Бажано, щоб ПІБ автора оголошення (власника або ріелтора) збігалися з реквізитами одержувача грошей.

Якщо ви звернулися за допомогою до ріелтора або в агентство нерухомості, намагайтеся оплатити послуги юридичної особи або ж на рахунок фізичної особи-підприємця. Так ви додатково захищаєте собі в разі надання неякісних послуг.

Намагайтеся домовитися про оплату послуг на місці, після перевірки документів та огляду квартири, яку ви маєте намір орендувати.

6. Всі великі онлайн-сервіси оголошень попереджають своїх користувачів про ризик при передоплаті послуг з подобової оренди. Портал столичної нерухомості 100realty.ua не рекомендує здійснювати передоплату невідомим і неперевіреним особам за ненадані послуги.

Висновок
Щоб уникнути шахрайства при добовій оренді квартир в  необхідно критично поставитися до пропонованих послуг. Потенційному клієнту слід уважно ознайомитися з оголошенням, порівняти пропоновані умови з іншими варіантами. Сумніви повинні викликати оголошення, які пропонують житло високого рівня в центральній частині за невиправдано низькою ціною-істотно нижче ринкової.

Додатковий фактор для сумнівів – не відповідність імені та прізвища орендодавця та власника банківської карти, куди вам пропонують перерахувати гроші. Наполягайте на оплату після перевірки особи одержувача грошей, вимагайте надати підтверджуючі документи на квартиру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *