Як потрібно правильно оформити договір оренди

Як потрібно правильно оформити договір оренди

Як не парадоксально, але не багато квартиронаймачі знають, як потрібно правильно оформити договір оренди, коли знімають квартиру. А даремно! Договір оренди придумали для того, щоб у вас була захист на той випадок, якщо господар квартири поведе себе врозріз з вашими домовленостями.

Не дивлячись на те, що більшість тих, хто знімає квартири стали оформляти договори і для них це в порядку речей, але є багато таких, які знімають вперше або просто напросто не знають, як потрібно правильно оформити, ну і ті, хто просто халатно відноситься до підписання договору.

Дана стаття призначена для тих, хто бажає знати в деталях, що потрібно для правильного підписання договору оренди житлового приміщення.

1. Договір потрібно підписувати з тим, хто є власником квартири. Якщо вам представляються господарем, але не показують документи або там вказаний інший власник, будьте пильні. Не підписуйте без документів, може погано закінчитися.

2. Вказуйте в договорі оренди дані паспорта, як квартиронаймача, так і власника квартири. Не забудьте вписати адресу прописки.

3. Напишіть на договорі, які правовстановлюючі документи на житло, будь то договір купівлі-продажу або договір дарування. Без вказівки документа, який вказує право власності договір оренди може бути недійсним і важко буде вирішувати спірні питання.

4. Обов’язково вкажіть вартість проживання і на який термін зафіксована ціна, щоб на другий або третій місяць не було сюрпризів.

Незважаючи на гадану банальність цей пункт може виявитися одним з найважливіших при подальших суперечках. Пропишіть, протягом якого терміну господар квартири не зможе змінити ціну, а якщо зможе, то які обставини можуть вплинути на його рішення.

5. Запишіть всі цінні речі, які є в квартирі на момент вашого вселення і перевірте їх стан, все працює.

Незважаючи на те, що цей пункт потрібен в першу чергу власнику квартири, але може так виявитися, що за речі, які були несправні на момент вселення відповідати доведеться все ж вам. Якщо ви виявили несправність речей, то відразу повідомте про це і домовтеся в які строки власник їх виправить.

6. Пропишіть терміни оплати і яка буде відповідальність, якщо все-таки не вклалися в зазначений період. Якщо є заставна сума, то вкажіть, яка, і коли вона повертається при виселенні або порахується в рахунок оплати останнього місяця.

7. Зніміть показання лічильників за якими потрібно буде платити крім основної квартплати. Зазвичай це світло і вода, але іноді ще й газ.

8. Якщо є ще платежі крім лічильників, такі, як домофон, консьєрж, вивіз сміття, телефон, прибирання території, то запишіть їх у додаткових умовах.

9. Вкажіть в договорі правила, порушуючи які можна буде розірвати договір оренди, за бажанням однієї з сторін.

Зазвичай від квартирантів потрібно своєчасно вносити оплату, утримувати квартиру і майно в хорошому стані і не порушувати спокій сусідів. Від господарів хочуть, щоб не приходили без запрошення, не гралися з вартістю і строками.

10. При підписанні обміняйтеся мобільними телефонами і відразу зробіть контрольний виклик, щоб переконатися, що телефон дали правильний і не помилилися, записуючи його в договір.

11. Можна оформляти договір у нотаріуса. Звичайно бажаючих це робити лічені одиниці, адже потрібно буде платити податок до державної скарбниці. Саме цей крок робить повністю законним договір. Але, навіть якщо ви не оформили нотаріально, можна буде оскаржити в суді, адже господар квартири підписався в документі.

Ці 11 пунктів допоможуть вам правильно оформити договір оренди і жити спокійно. Звичайно всього не передбачити і від усього не вбережешся, але від більшості проблемних ситуацій ви себе відгородите.

Успіхів вам у пошуку житла та оформленні документів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *